Zákaz AI a ChatGPT?

Sdílej

Zákaz AI a ChatGPT? Reakce škol na AI právě začala. A je negativní. Algoritmus ChatGPT je podle těch newyorských natolik dobrý, že narušuje výuku – a proto ho zakazují. Newyorské veřejné školy zakázaly učitelům i studentům používat program ChatGPT, protože se obávají, že tato výkonná umělá inteligence povede k tsunami podvodů. Městské školy už zablokovaly na svých serverech přístup k tomuto programu. Nejsou ale samozřejmě schopné ovlivnit to, co budou žáci dělat na svých počítačích doma. ZDROJ: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3556377-newyorske-skoly-zasahuji-proti-umele-inteligenci-zakazaly-program-chatgpt

Právě se začala psát nová kapitola školního vzdělávání v éře umělé inteligence AI. Umělá inteligence je stále silnější a nabývá na oblibě, což rychle ovlivní učitele i studenty – a možná časem usnadní studium. V tomto článku budeme analyzovat rizika a vliv algoritmu ChatGPT a umělé inteligence na školství.

ChatGPT je program, který se snaží napodobit člověka a jde vlastně o opak Siri, Alexy a podobných asistentů, kteří se snaží pochopit váš pokyn a podle něj dohledat informace nebo třeba ztišit hudbu. ChatGPT nic nedohledává ani nic neztišuje. ChatGPT se jen snaží skládat slova do celků, které nám budou připadat smysluplné. A umí to zatraceně dobře.
Přitom jednotlivým slovům z našeho pohledu vůbec nerozumí, neví, co znamenají v realitě. Jen přečetl tolik knih, scénářů, rozhovorů, prostě textů, že toho hodně vytušil a nestydí se to využít. Podobně jako já, když jsem svého času rád vedl dlouhé diskuse o Hře o trůny, aniž bych viděl jediný díl, a když jsem to pak přiznal, mnozí tomu nechtěli věřit.
Když se ho zeptáte, kolik je 1 + 1, odpoví 2, protože už o tom někde četl. Ale pokud se zeptáte na součet čísel, o kterých nikdo nepsal, bude v koncích. Respektive nebude, nastoupí kreativita a s naprostou přesvědčivostí a úsměvem vám předloží nesmyslnou odpověď. Jako když tasíte dutého, ale suverénního studenta k tabuli.
ChatGPT nerozumí vlastně ani češtině. Ale stejně si skvěle pokecáte. Podobně jako ve tři ráno v baru s cizincem, se kterým vás nepojí žádný společný jazyk. Jen alkohol propojil vaše jazykové modely. ZDROJ: David Grudl

Program prostřednictvím otázek studenta automaticky tvoří odpovědi na studijní témata. Následuje plynulý dialog a tento rozhovor je velmi podobný tomu, co mohou studenti očekávat od klasického učitele nebo mentora.

Využití ChatGPT bude ve školství naopak velmi široké a může být dalším z nástrojů pro kvalitu moderního vzdělávání. ChatGPT může v dalších letech zajistit účinné a vysoce kvalitní vzdělávání pro všechny typy škol a pomoci řešit i otázku nedostatku učitelů na školách.

Užitečnost programu s umělou inteligencí pro školství sahá daleko – od jednotlivců skrze interaktivní rozhovory, až po efektivní způsoby skupinového učení. Využitelnost umělé inteligence ve školství nepochybně otevírá nový prostor pro modernizaci způsobů výuky ve školách. Vzhledem k tomu, že umělá inteligence bude postupně přinášet inovace ve všech oborech lidské činnosti, nevyhne se ani školství. Můžeme očekávat, že se budou měnit i způsoby, jakými byly dosud školy a učitelé fungovali.

S rozvíjející se technologií umělé inteligence, budou školy donuceny přijmout opatření, ale čas ukáže jestli to budou zákazy AI a ChatGPT nebo jejich implementace a využití pro maximální efektivitu, jak učitelů tak i samotných studentů. V marketingu a PR je to již aktuální trend a kdo nebude schopen AI správně používat, přestane být konkurence schopný ve svém oboru..

Jaký vliv na školy a učení bude mít vývoj umělé inteligence?

Jak se vše odrazí ve vzdělávání budoucích generací? To jsou otázky, které si klademe. Zdá se, že každý den přináší nové způsoby, jak využijte umělou inteligenci k urychlení a zlepšení školství.

  1. AI umožní rozšíření interakce mezi učiteli a studenty. AI by mohla pomoci například tím, že poskytne přizpůsobené zadání každému studentovi, vyhodnocení úloh, upozornění na pozdní práce a další.
  2. S využitím AI by se data o výsledcích studentů dala analyzovat pro osobně navržené plánování úkolů a lekcí, které nejlépe odpovídají jejich schopnostem.
  3. AI by se mohla použít k rozpoznávání hlasu a poskytování okamžité zpětné vazby studentům, aby se učení jazyka stalo rychlejším a účinnějším.
  4. AI by mohl pomoci s hodnocením studentských prací, které jsou jinak časově náročné. AI umožní sledovat produktivitu studenta a jeho ovlivnit jeho další motivaci ke studiu.
  5. AI můžete využít k pomoci s vysvětlením výuky, čímž se získá prostor a učitelé se mohou věnovat žákům individuálně.

Vývoj umělé inteligence sebou v tuto chvíli přináší spousty nových možností a forem interakce mezi učiteli a studenty. Může být prospěšné pro všechny, pokud se budou učitelé věnovat potenciálu, který umělá inteligence ve školách nabízí. A to vše ve prospěch vzdělání budoucích generací.

spot_img

PISALEK.AI - Vyzkoušejte ZDARMA

- REKLAMA -spot_img

PISALEK.AI - Virtuální Moderátor

Novinky

Proč vyzkoušet vůz TESLA Y?

Vyzkoušejte si novou TESLU Y u nejlevnější autopůjčovny v...

Meditace

Najít vhodného průvodce světem meditace může být klíčové pro...

Budoucnost meditace a Virtuální Realita

Budoucnost virtuální reality a umělé inteligence pro meditaci může...

Image Creator

Image Creator vygeneruje obrázky pomocí AI na základě vašeho...

První blog „psaný umělou inteligencí AI“

Využijte umělou inteligenci a poslechněte si článek Umělá inteligence AI se...

2023 Inflace aktuálně

Inflace 2023 aktuální vývoj a prognózy inflace. Inflace je...

Pronájem Eshopu

Výběr systému internetového obchodu Nákupy po internetu představují jednu z...

Obrazky.Ai generátor obrázků umělou inteligencí online a bez registrace

Obrazky.Ai generátor obrázků umělou inteligencí online a bez registrace....

Virtuální Moderátor AI

Virtuální moderátor nebo zcela digitální moderátorka či mluvčí pro...

Vliv umělé inteligence (AI) na člověka?

Proč začít používat umělou inteligenci AI a co vše...

AI Korektury textů

Generátor textů umělou inteligencí AI. Generátor DALL-E, OpenAi, ChatGPT...

GPTZero kontrola textů psaných AI

GPTZero umožňuje poznat texty napsané AI umělou inteligencí, hodnotí...